Adana Doğalgaz Dönüşüm Servisi

dogalgaz-donusum-servis-adana

Adana Doğalgaz Dönüşüm Servisi olarak her marka fırın ve ocaklarınızın, termosifon ve şofbenlerinizin doğalgaza dönüşüm işlemini yapmaktayız. Ayrıca fırınınız, ocağınız ve dönüşümü yapılacak eşyanız ile ilgili tüm bakım ve onarım işleri titizlikle yapmaktayız.

Doğalgaz Dönüşüm Servisi Adana
LPGli fırın doğalgaz dönüşümü
Fırınlı ocak doğalgaz
Setüstü ocak dönüşümü
Şofben ve termosifon doğalgaz dönüşüm

Doğalgaza dönüşüm işlemlerinde dikkat edilecek hususlar
Doğalgaz ile fırın veya setüstü ocağınızın bağlantısı sağlam bir şekilde yapılması gerekir. Bağlantı borusu sıkıldıktan sonra gaz kaçağı testi yapılmalıdır.
Gaz kaçağı testi bulaşık süngerine bulaşık deterjanı sürülerek köpürtülür. Köpük bağlantı kısımlarına sürülerek test gerçekleşebilir.Daha güvenli doğazgaz testi için test makinası ile test yapılır.
Ocak için takılacak doğalgaz memeleri cihazınızın markasına uyumlu olması gerekir.
Ocak alev ayarının iyi yapılması gerekir. Aksi taktirde fazla yanan ocaklarda tencere ve tavalarında siyahlanma ve alevin boşa yanması ortaya çıkacaktır.

Ocaklarda ve fırınlarda doğal gaz dönüşümü yapabilmek için mutlaka teknik servis çağırmanız gerekir. Ocak ve fırınlarda bu dönüşüm yapılırken kullanılan malzemeler enjektör ve gaz borusunun bağlantı parçasıdır. Her doğal gaz dönüşümünde cihaza uygun ölçüde enjektör kullanılmalıdır.Enjektörler değiştikten sonra gaz borusu bağlanmalıdır ve hemen arkasından gaz açılarak bağlantı yerleri bir miktar köpük ile gaz kaçağı kontrolü yapılmalıdır. Dönüşün işleminden sonra cihazın sağlıklı çalışması için gaz muslukları üzerinde bulunan kısımdan gaz ayarı yapılmalıdır. Ayar yapılmazsa alev boyutu normalinden daha yüksek olabilir buda yemek kapları üstünde siyah bir is lekesi bırakabilir. Kesinlikle teknik servis tarafından yapılması gereken bu işlem esnasında mutlaka orijinal yedek parça kullanılmalıdır. Ocak ve fırınlarda değişik ebat ve boyutlarda enjektör bulunabilir. Enjektörlerin gaz çıkış delikleri hiç bir şekilde dışarıdan müdahale ile genişletilmemeli yada daraltılmamalıdır.

Ocaklarda Görülen Problemler
1. Ocaklarda çakmak problemi elektrik bağlantınızı kontrol edin ve bizi arayın.
2. Ocaklarda alevin az olması veya çok yanması durumunda memelerin temizlenmesi gerekir. Sıcak suda kaynatılan memeler iyice temizlendikten sonra yerine takılır ve sağlam şekilde eski çalışmasına devam eder.
3. Rezistans ve termostatı kontrol edin
Doğalgaz yada Lpg ile çalışan fırınlar zaman içerisinde alevlenme bölümlerindeki gözeneklerin tıkanması sonucu ocağın verimli çalışmasını engeller. Ocak üzerindeki alev gözeneklerini çıkartıp iyice temizleyiniz. Sıcak suda kaynatırsanız tıkalı gözenekleri açmanız kolaylaşır.
4. Musluklar dönmüyorsa fırınınızı bakıma ihtiyacı var demektir.
5. Gazlı fırınlar gaz çıkış gözeneklerindeki tıkanıklıklar sebebiyle düzgün çalışmazlar gözeneklerin temizlenmesi sorunu giderecektir

Adana Doğalgaz Dönüşüm Servis,
Seyhan Doğalgaz Dönüşüm Servisi,
Çukurova Doğalgaz Dönüşüm Servisi,
Yüreğir Doğalgaz Dönüşüm Servisi,
Sarıçam Doğalgaz Dönüşüm Servisi,
LPGli fırın doğalgaz dönüşümü servis,
Fırınlı ocak doğalgaz dönüşüm servisi,
Setüstü ocak doğalgaz dönüşümü servis,
Şofben doğalgaz dönüşüm servisi,
Termosifon doğalgaz dönüşüm servis

Adana Servis Bölgelerinde firmanız bilgileriyle yer almak için bizimle iletişime geçin. Mesajınızı yorum olarak bırakabilirsiniz.

Leave a Comment