Adana Şofben Servisi

Adana Şofben Servis olarak sürekli kaliteyi geliştirme anlayışını benimser ve paylaşır müşterilerimize en iyi servis, bakim, onarim sunarak müsteri memnuniyetini her şeyin üzerinde tutariz. Sundugumuz hizmeti sürekli geliştiren yenilikçi ve lider bir modern teknik servisiz. Giderek artan kaliteli hizmet anlayişımızın güvenlik şemsiyemiz altındaki tüm müşterilerimize ulaşmasını sağlarız.

Adana Şofben, her banyoda mutlaka olması gereken su ısıtıcılar kategorisinde yer alıyor. Evinde konfor ve banyoda rahatlık yaşamak isteyenlerin ilk tercihi Adana Termosifon olmaktadır. Şofben nedir sorunun yanıtı da banyolarda neden onun daha çok tercih edildiğinin yanıtıdır.

– Doğalgaz yada Lpg ile çalışan şofbenler zaman içerisinde alevlenme bölümlerindeki gözeneklerin tıkanması sonucu şofbenin verimli çalışmasını engeller. Cihaz üzerindeki çakmak , pilot yada diyafram (su grubu ünitesi) bölümünün bakımı gerekir. Teknik servisin bakımı sonucunda yakıt ve verim sonucunu hissedeceksiniz.
UYARI: Şofbeninizin bacası eğer çelik baca değil ise en kısa zamanda bir teknik servise müracaat edip çelik baca taktırınız, aksi taktirde sizin ve sevdiklerinizin hayatı tehlikededir.

Şofben bacasının tıkanması,lodos gibi geri tepmelerle karbon monoksit zehirlenmeleri olabilir. Banyolar zaten küçük mekanlardır. Şofben banyo içindeki havanın oksijenini yakarak çalışmasını sürdürür. Banyodaki temiz havanın bitmesi ile oksijensizlikten ani ölümler yaşanabilir.

Hermetik Şofben Nedir?
Hermetik şofbenler, şofben çeşitleri arasında önemli bir yere sahiptir. Sıcak su kullanımı sırasında tüketicilerine yani kullanıcılarına kesinlikle sorun da sıkıntı da yaşattırmaz. Kullanımı kolaydır ve yapılan ayarlar sayesinde beklentilere yanıt vermektedir. Hermetik şofbenler genelde banyolara monte edilir ve dairenin sıcak su ihtiyaçlarına yanıt verir. Kullanım kolaylığının yanı sıra bir de sıcak su beklentisini karşılaması önemli olduğunu kanıtlar. Hermetik şofbenler sıcak su sağlarken sağlık açısından sorun sıkıntı da yaşanmamasına neden olur. Hermetik şofben atık gazı dışarı içindeki fanla atar ve emniyet sistemleri sayesinde kullanıcı sağlığını tehlikeye atmaz aksine tehlikeye karşı korur. Bunun yanı sıra hermetik şofbenler bacaya bağlı çalışmaz. Bu sebeple de ortamın sürekli hava alması gibi bir zorunluluk da olmaz. Şofben alacaksanız eğer önerimiz hermetik şofbenden yana olabilir.

Hermetik Şofben Fiyatları Ne Kadar?

  • E.C.A Şofbenler: 1300 TL ∼ 1500 TL
  • Vaillant Şofbenler: 1300 TL ∼ 1700 TL
  • Demirdöküm Şofbenler: 1200 TL ∼ 1400 TL
  • Baymak Şofbenler: 1300 TL ∼ 1600 TL

NOT: 2018 fiyatlarıdır

Şofben arızaları nelerdir?
LCD Ekranda Yazı/Görüntü yok: Önce dairede elektrik olduğundan emin olun. Elektrik varsa eğer, elektrik besleme girişi ve cihazın fişi kontrol edilmelidir. Daireye gelen voltaj normal değerdeyse ve buna rağmen yine de şofben ekranına elektrik gelmiyorsa elektronik kart arızası olabileceğinden servis çağırmanız gerekir.

Şofben Devreye Girmiyor: Çözüm Voltaj sorunu olabilir. Önce voltajı ölçtürerek 195-253 V arasında olduğundan emin olun. Voltaj bu aralık dışında çıkarsa mutlaka regülatör cihazı kullanmanız gerekir. Yine de cihaz devreye girmiyorsa servis yardımı almak gerekir.

Şofben Çalışmıyor: Şofbene gaz gelmiyor olabilir. Bu durumda önce gaz vanasını kontrol ederek cihaza gaz geldiğinden emin olun. Gaz kesintisi varsa bölgenizin doğalgaz dağıtım firmasını aramanız gerekir. Gaz varsa eğer cihazı kapatın birkaç dakika sonra yeniden açın. Sorun yine de düzelmiyorsa eğer; gaz valfi, elektronik kart ya da elektrotlarda problem olabilir. Arıza tespiti yapılması ve sorunun çözümlenmesi için servis yardımı almalısınız.

Ateşleme Grubu, Brülörü Yakmıyor: Gaz valfinde sorun olabilir. Yine de net arıza tespiti yapılması için servis çağırmanız gerekir.

Ateşleme Grubunda Ateşleme Olmuyor, Fan Kısa Süreliğine Çalışarak Duruyor: Bu durum baca sistemiyle alakalı bir sorun olduğunu belirtir. Kullandığınız hermetik kombi olduğu için fan, elektronik kart gibi parçalarda sorun olabilir. Baca eğimi yetersiz olabilir, baca dışarıdan gelen pislik ile tıkanmış olabilir, cihazın yeri değiştirildi ve ek baca kullanıldıysa baca ebatı uygun olmadığı için bu sorun yaşanıyor olabilir. Bu durumda arızanın yerinde görülerek tespit edilmesi ve onarılması gerekir. O yüzden servis çağırmanızı öneririz.

Su Aşırı Sıcak Akıyor: Elektrik ya da su devresinde sorun olabilir. Bu gibi durumlarda önce cihazı resetlemeniz gerekir. Şofben üzerinde yer alan “ON/OFF” düğmesini önce “OFF” konumuna getirmeli birkaç saniye sonra “ON” konumuna getirerek açmalısınız. Sorun düzelmezse eğer bu işlemi arka arkaya birkaç kez daha uygulayın. Cihazın su basıncına bakın ve düşükse eğer cihaza ihtiyacı olan suyu basın. İşlem sonrası yine de arıza durumunda düzelme olmuyorsa; sıcak su musluğu filtresi tıkanmış olabilir, emniyet termostatı arızalı olabilir. Birçok sebep olabileceği için servis yardımı almanızı öneririz.

Su Yeterince Isınmıyor: Şofben kullanımında musluktan akan su yeterince sıcak değilse eğer elektrik devresinde sorun olabilir. Ancak arızanın net teşhis edilmesi için sorunun yerinde görülmesi gerekir. Bu yüzden servis çağırmalısınız.

Şofben Neden Çalışmıyor?
1- Gazın Gelip Gelmediğini Kontrol Edin Tüplü İse Tüpü Değiştirin Doğal Gaz Bağlantılı İse Vanayı Kontrol Edin.
2- Gaz Geliyorsa ? Çakmağını Kontrol Edin.
3- Çakmak Sağlam İse ? Gaz Memesinde Tıkanıklık Oluşmuştur Değişmesi Gerekebilir.
4- Pilot yanıyor ama alev harlamıyorsa? diyafram contanız deforme olmuş olabilir

Şofben servis,
Adana şofben servisi, Çukurova şofben servisleri, Yüreğir şofben servisi, Seyhan şofben servisi,
Baymak şofben servis, E.C.A şofben servis, Ariston şofben servis, Hotpoint-Ariston şofben servis, Ferroli şofben servis, Demirdöküm şofben servis, Beko şofben servis, Regal şofben servis, Eminçelik şofben servis

Adana Servis Bölgelerinde firmanız bilgileriyle yer almak için bizimle iletişime geçin. Mesajınızı yorum olarak bırakabilirsiniz.

admin

Beyaz eşya servisi, kombi servisi, klima servisi, elektrikli süpürge servisi, kombi bakım, kombi arıza, klima bakım, buzdolabı servisi, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, tamiri servisi olarak Adana ve tüm semtlerine hizmet vermekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir